Print This Post Print This Post

La Polonia premia in Italia

Włochy – Polska – odznaczenia
IAR – Świat
19 Kwi 2012, 22:27
19.04.2012 (IAR) – W ambasadzie polskiej w Rzymie, odbyła się wieczorem uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym Włochom i Polakom. Wziął w niej udział prezes włoskiego radia i telewizji Paolo Garimberti.

96-letni pułkownik Engelbert Bernard Czellnik odznaczony został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Paweł Paolo Morawski, dziennikarz włoskiego publicznego radia i telewizji RAI, otrzymał odznakę honorową Bene Merito ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego za działalność wzmacniającą pozycje Polski na arenie międzynarodowej.

Wreszcie Giampiero Bianchi i Rodolfo Assuntino odebrali z rąk dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności Basila Kerskiego, Medale Wdzięczności za wspieranie w latach 80. XX wieku Solidarności i demokratycznej opozycji w Polsce w trudnej walce o wolność i demokrację.

IAR/ M. Lehnert/ Rzym/nyg

 

Lascia un comento

 

 

 

Puoi usare questi tag

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>